شنبه 9 فروردين 1399 | Saturday 28 March 2020

ویژه برنامه دویچه‌وله فارسی به مناسبت "روز جهانی زن" • فرانک عمیدی

فرانک عمیدی، خبرنگار حوزه زنان در شبکه جهانی بی‌بی‌سی در ویدیویی که به مناسبت روز جهانی زن برای دویچه‌وله ضبط کرده است، از تجربه آزار جنسی خیابانی در ۱۰ سالگی ‌می‌گوید.
#هشت_مارس
نقل از خبرگزاری دویچه وله

 

photo 2020 01 22 23 35 50

 

فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر دوتابعیتی درزندان اوین تحصن كرد

فریبا عادل‌خواه، زندانی دوتابعیتی ایرانی فرانسوی، در اعتراض به عدم امكان ملاقات با شریک زندگی‌اش، رولاند گابریل مارشال، مقابل ورودی بند زنان زندان اوین تحصن کرد.
ظاهراَ "عدم ثبت رسمی‌ ازدواج" این دو نفر مانع ملاقات است. سعید دهقان، وکیل فریبا عادل‌خواه، زندانی دوتابعیتی ایرانی فرانسوی، روز چهارشنبه دوم بهمن (۲۲ ژانویه) با انتشار نامه‌ای، از تحصن موکل خود در مقابل درب ورودی بند زنان زندان اوین به دلیل ممانعت مسئولان زندان  از ملاقات او با شریک زندگی‌اش خبر داد.

آقای دهقان درخواست ملاقات خانم عادل خواه با گابریل مارشال را یک تقاضای ساده دانست که قاعدتاً نباید به دلایل "ملاحظات انسانی و اجتماعی" از سوی مقامات زندان رد می‌شد.

خانم عادل‌خواه در حالی اقدام به تحصن کرده که به گفته آقای دهقان، دچار "ضعف شدید ناشی از اعتصاب غذا" است.

فریبا عادل‌خواه و رولاند گابریل مارشال، هر دو از اعضای یک بنیاد پژوهشی دانشگاهی هستند. محور مطالعات هر دو فرهنگ و سنن مردم و اقوام خاورزمین است. عادل‌خواه تابعیت ایرانی فرانسوی و آقای مارشال تابعیت فرانسوی دارد.

خانم عادل‌خواه از خرداد ۹۸ به اتهام جاسوسی دستگیر و روانه زندان شد. رولاند مارشال، پژوهشگر فرانسوی که برای دیدن او به ایران آمده بود نیز به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی" دستگیر شد و تا امروز چندین بار قرار بازداشت موقتش تمدید شده است.

دهقان که وکالت هر دو این محققان را برعهده دارد، گفت که همچنان امیدوار است مقامات مسئول در زندان اوین امکان ملاقات این دو زندانی را فراهم کنند.

او در نامه‌ای که امروز در اختیار رسانه‌ها قرار داد، اشاره کرده که آقای مارشال، تنها و دور از وطن خود در زندان است و هیچ كسی را جز خانم عادل‌خواه، به عنوان شریك زندگی خود ندارد.

ظاهراً مسئولان زندان اوین، "عدم ثبت رسمی‌ ازدواج" این دو زندانی را مانع ملاقات دانستند كه به گفته وکیل آنها، این موضوع منطقاً نمی‌تواند دلیل موجهی برای این ممنوعیت باشد.

آقای دهقانی به بیش از ٣٨ سال سابقه زندگی مشترك این دو در فرانسه اشاره و تصریح کرد: «بنا بر اصول حاكم بر شریعت و انسانیت، همین سابقه موید وقوع شرعی و عرفی عقد نكاح است. از سوی دیگر، نكاح عقدی، رضایی است و برخلاف طلاق، تشریفاتی نیست و عمل و رفتار طرفین در طول این مدت طولانی، فراتر از لفظ و كلام بوده و خود گواه وقوع عقد بر مبنای رضایت طرفین است.»

وی در بخش دیگری از نامه خود راهکار عملی ملاقات این زندانیان را "ثبت رسمی‌ ازدواج این دو در همان زندان" دانست، چراکه به باور این وکیل، گویا قرار نیست در روند موجود كه غالباً بر "بازدارندگی" تمركز دارد و ظاهراً از "تسهیل‌كنندگی" غافل شده، تغییری ایجاد شود.

آقای دهقان اضافه کرد که با این راهکار، هم می‌توان از ورود صدمات و لطمات روحی بیشتر بر گابریل مارشال در غربت جلوگیری كرد و هم می‌توان مانع "مجازات مضاعف" برای این بازداشت‌شدگان شد.

به گفته وکیل خانم عادل‌خواه، اعتصای غذای او که از روز سوم دی ماه شروع شده است، همچنان ادامه دارد به همین دلیل بسیار ضعیف شده است.

خانم عادل‌خواه علاوه بر تبرئه از اتهام جاسوسی، از اتهام تشویش اذهان عمومی ‌به واسطه "مخالفت با قانون حجاب اجباری و مخالفت با قوانین تبعیض آمیز میان زن و مرد" هم تبرئه شد. دادگاه اما همچنان دو اتهام "اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم" و "تبلیغ علیه نظام" را در پرونده او ثبت کرده است.

پرونده رولاند گابریل مارشال نیز پس از تصمیم قضایی بازپرس و تایید دادستانی، با کیفرخواست اتهام "اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی" صادر شده است. قرار است پرونده او در دادگاه انقلاب بررسی ‌شود.

مقامات فرانسه نسبت به بازداشت و زندانی شدن این دو شهروند خود به ایران اعتراض کرده‌اند.
«نقل از :کانال دویچه وله»

 110476379 amirkabit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

photo 2020 01 03 23 46 04

انتقال غیرقانونی #هنگامه_شهیدی به امین‌آباد به جای درمان بیماری قلبی
نقل از سایت
#اخبار_ایران

مژگان کشاورز یکی از زنان شجاعی است که این روزها در زندان اوین ۳۷ ساله شد.
از مژگان در رسانه‌ها کمتر می‌شنوید چون به این زن اجازه داشتن وکیل ندادند. او مادر یک کودک نه ساله است زنی که بارها با شجاعت به ظلم، زور و اجبار نه گفت، از جمله اولین فعالان ضد حجاب اجباری در کمپین چهارشنبه های سفید بود و دختران خیابان انقلاب.
بارها او را تحت فشار  قرار دادند تا از او اعتراف اجباری بگیرند.
یک بار بازجو صندلی را به سمتش پرتاب کرد که گردنش آسیب دیده. در نهایت ۲۳ سال زندان برای خاموش کردن اوست اما مژگان کشاورز همراه با نرگس محمدی، آتنا دائمی، صبا کردافشاری، یاسمن آریانی و منیره عربشاهی و سمانه نوروزی در داخل زندان در همبستگی با خانواده‌های کشته شدگان آبان دست به تحصن زدند

 

12345678

photo 2019 12 25 08 20 29

 

✨ زیرا خداست كه از لطف خود، هم اراده و هم قدرت هركاری را در شما ایجاد می‌کند.
فیلیپیان ۲:۱۳ ✨

ای پدر من که در آسمانها مراقب ونگران من هستی
                                                                                      
چگونه تو را بستایم
تویی که پادشاه عشقی!
 تو را نور عالم بخوانم...؟؟
یا راه و راستی و حیات...؟؟
تویی که تنها وسیله ی نجات من هستی...!
چه بخوانمت ؟؟
منجی...؟!
من از وصف و ستایش تو عاجز هستم
تویی که مالک قلب و روح منی..!
می خوانم تو را به بزرگی...
به شکوه ...
به عشق...
می خوانم به امانت به وفاداری به ایثار...
ای معبود من...
ای جان جانان من...
چگونه ستایشت کنم که شایسته ی مهربانیت باشد !
بغضی راه گلویم را بسته است
واشک هایم بی اختیار می بارد
باشد که این اشک ها نام تو را در قلب من جاودانه  حک کند
وتطهیر کند روحم را...
نام تو در تار وپود جانم آمیخته است
اکسیر محبتت جانم را جامی جاودانه نوشانید
تا وارث محبت تو در زمین باشم
آنگاه که مرا در آغوش پر از مهربانیت کشیدی
تنهایی  خود را در برابر عظمت وجلالت برای ابد به فراموشی سپردم
و در تو برای همیشه محو شدم !
گم شدم !
وچون بخاری به آسمان تو بازگشتم !
و در تو دوباره زنده شدم...

و اینک برای ابد در تو زندگی خواهم کرد !
ای خداوند پر جلال و مهربان من...
 واکنون در لحظات زیبای  تولد  مسیح یگانه ات برای تمامی آنها که قلب خود را به تو میسپارند طلب میکنم تمام نیکی های جاودانه را...
ودر نام قدوس تو  چراغی برای روشنایی این روزهای تاریک که بر سر مردمانم سایه افکنده است آرزو میکنم ومیدانم تو تواناترین توانا یان هستی و  مردم مرا نجات خواهی بخشید همانگونه که مرا نجات بخشیدی
معبود من از سر محبت ومهر نگاهی بر قوم پر از خستگی و  تنهای کشورم بینداز وبا دم روح بخش خویش بار دیگر در کالبد یخ زده ی ایران وایرانیان زندگی دوباره ای آغاز کن
ای که میبینی تمام ظلم ها را ...
تنها راه نجات و تنها چراغ شب های آنها تو خواهی بود ...
درنام پر جلال عیسی طلبیدم
آمین🙏

عرفان زبرجدی

photo 2019 11 13 21 02 43

 

اطمینان خاطر در آزمایشات زندگی:
 
رومیان ۸: ۳۲ – ۳۹
۳۲ در جایی که خدا حتی فرزند خود را از ما دریغ نکرد بلکه او را فرستاد تا در راه همه ما قربانی شود، آیا همه چیزها را به ما نخواهد بخشید؟ ۳۳ اکنون که خدا ما را برای خود برگزیده است ، دیگر چه کسی جرأت خواهد کرد بر ما اتهامی وارد آورد؟ آیا خود او؟ هرگز! چون اوست که ما را بخشیده و ما را به حضور خود پذیرفته است . ۳۴ پس دیگر چه کسی می تواند ما را محکوم نماید؟ آیا مسیح ؟ نه ! چون اوست که در راه ما مرد و زنده شد و اکنون در بالاترین مقام ، در کنار خدا نشسته است و برای ما شفاعت می کند. ۳۵ بنابراین ، چه اتفاقی ممکن است سبب شود که مسیح دیگر ما را محبت نکند؟ زمانی که ناراحتی و مصیبتی پیش می آید، و یا سختی و جفایی روی می دهد، آیا علت آن اینست که مسیح دیگر ما را دوست ندارد؟ و یا زمانی که در گرسنگی و تنگدستی هستیم و یا با خطر و مرگ روبرو می شویم ، آیا اینها نشان دهنده اینست که خدا ما را ترک گفته است ؟ ۳۶ هرگز! زیرا کتاب آسمانی می فرماید که ما باید آماده باشیم تا بخاطر خدا هر آن با مرگ روبرو شویم . ما همچون گوسفندانی هستیم که برای سر بریدن می برند. ۳۷ اما با وجود تمام اینها، پیروزی کامل و قطعی همواره از آن ماست ! چگونه ؟ به یاری عیسی مسیح که آنقدر ما را محبت کرد که جانش را در راه ما فدا ساخت ! ۳۸ زیرا من یقین می دانم که هیچ چیز نمی تواند محبت مسیح را از ما باز دارد. نه مرگ ،نه زندگی ، نه فرشتگان و نه قدرتهای جهنم ، هیچیک قدرت چنین کاری را ندارند. حوادث امروز و نگرانیهای فردا نیز قادر نیستند خللی در این محبت وارد کنند. ۳۹ در اوج آسمان و در عمق اقیانوسها، هیچ موجودی نمی تواند ما را از محبت خدا که در مرگ فداکارانه خداوند ما عیسی مسیح آشکار شده ، محروم سازد. آمین!
عزیزان، همهٔ ما آزمایشات و سختی هایی را در این زندگی تجربه خواهیم نمود.
در آن زمان‌های دشوار اگر به حقیقت محبت خداوند متصل نباشیم، قادر با حفظ ایمان و حتی شاید ادامه حیات نخواهیم بود.
اجازه بفرمایید تا با ذکر سه‌ دلیل یاد آور لنگر مطمئن محبت خداوند شده تا چنانچه شما در آزمایشات دشوار گرفتارآمدید
آن یاد آوری‌ها به شما اطمینان خاطر و آرامش بدهند.
اول این که - خداوند همیشه احتیاجات ما را بر آورده خواهد فرمود.
این بدان معنا نیست که او حتما هر چه ما میخواهیم به ما می‌‌دهد.
بلکه این بدان معناست که خداوند هر آن چه را که برای به انجام رسانیدن نقشه‌اش در زندگیمان به آن نیاز داریم، برای ما مهیا خواهد فرمود.
هدف اصلی خداوند برای هر ایماندار به مسیح این است که او را شبیه فرزند خود مسیح گرداند و نه این که هر چه او
در خواست می‌‌کند فورا به او بدهد.
دوّمین دلیلی که ما می‌‌توانیم به محبت خداوند اطمینان داشته تا در آزمایشات سخت زندگی لنگری ثابت و استوار برایمان باشد این است که، "او هرگز ما را تنها رها نمی کند!"
خداوند خود قول داده که همیشه با ما خواهد بود. (عبرانیان ۱۳: ۵(
۵ از پول دوستی بپرهیزید و به آنچه دارید قانع باشید، زیرا خدا فرموده است : “شما را هرگز تنها نخواهم گذاشت و
ترک نخواهم کرد.” آمین!
در سختی‌های زندگی گاهی احساس می‌‌کنیم که حتی دوستان و فامیل نیز ما را فراموش کرده اند، و این تجربه‌ای است
بسیار دردناک.
ولی‌ خداوند ما روح القدس، روح مقدّس خود را به این جهان فرستاده تا در ما  -و با ما باشد تا روزی که او ما را به نزد خود به بهشت برد. (یوحنا ۱۴: ۱۶ – ۱۷(
۱۶ و من از “پدرم “ درخواست خواهم کرد تا پشتیبان و تسلی بخش دیگری به شما عطا نماید که همیشه با شما بماند. ۱۷ این پشتیبان و تسلی بخش همان روح القدس است که شما را با تمام حقایق آشنا خواهد کرد. مردم دنیا به او دسترسی ندارند، چون نه در جستجوی اوهستند و نه او را می شناسند. ولی شما در جستجوی او هستید و او را می شناسید، چون او همیشه با شماست و در وجودتان خواهد بود. آمین!
روح القدس، همهٔ آن ‌چیزی است که ما به آن نیاز داریم.
در همه حال او، راهنما - مددکار - آرامش دهنده و مشوق ماست.
سومین دلیل برای اطمینان به محبت خداوند در آزمایشات زندگی این است که، "محبت او ابدی است."
اگر چه خداوند گاهی اجازه می‌‌دهد تا ما آزمایش هایی دشوار را تجربه کنیم.
ولی‌ صرف نظر از شرایط و اوضاع و احوال ما و تصمیمات اشتباهی که اتخاذ می‌‌کنیم، خداوند همچنان ما را دوست
خواهد داشت!
گاهی والدین دلسوز هم اجازه می‌‌دهند تا فرزندان سر کششان نتیجهٔ تصمیمات و اعمال اشتباه خود را بچشند.
والدین از قبل به خوبی از این که فرزندان آنها از تجربهٔ تصمیمات و اعمال اشتباه خود چه درس هایی خواهند آموخت واقف می‌‌باشند.
گاهی دشواری هایی که ما در زندگی با آنها روبرو می‌‌شویم بر اثر گناه و یا اشتباهات خودمان نیستند، بلکه این دیگرانسانها هستند که بنا به هر دلیل مسبب آنها می‌‌باشند.
حتی در آن شرایط نیز خداوند بر اوضاع کاملا مسلط است.

او حتما آن شرایط

 دشوار را نیز برای جلال نام خود و تقویت ایمان ما به کار خواهد برد.
پس بنابر این، در آزمایشها و روزهای بسیار سخت زندگی می‌‌توانیم به یاد آوریم که:
۱ - خداوند همهٔ نیاز‌های ما را بر آورده خواهد نمود.
۲ - خداوند همیشه، و در همه حال با ماست و هرگز ما را تنها رها نخواهد فرمود.
۳ - او ما را تا ابدیت دوست می‌‌دارد.
اگر چه مسیح خود فرمود که ما در این زندگی با سختی هایی مواجه خواهیم شد، ولی‌ او همچنین ما را امید بخشیده و
تشویق می‌‌فرماید.
چرا که او خود بر تمام وسوسه‌های دنیا و نهایتا مرگ پیروز شد.
او یگانه پیروزمند نهأیی است.
فراموش نکنید که، آزمایش‌ها و سختی‌ها می‌‌گذرند ولی‌ محبت خداوند ابدی است!
نقل از :کانال تلگرامی کلیسای متحد فارس زبان آلمان

photo 2019 09 10 16 06 52

سلام بردختری که آبی آسمانى اورادراغوش کشید
سلام برآبی دختران آسمانی وطنم
آری اینک از تو میگویم
تویی که ازکمترین حق یک انسان محروم بودی
تویی که به جرم اقازاده نبودن  تاوان ده جرمی به بزرگی تنها!!تماشای ورزش موردعلاقه ات شدی
شاید روزی برای نوادگان ما شنیدن این حکایت به افسانه ای تلخ یا رمانی غم انگیز شبیه باشد امااینک این واقعیت تلخ امروزه ایرانست
مایی که سرزمینمان به داشتن فرهنگی غنی وپادشاهانی چون کوروش به خود میباليم
ما راچه شدکه به این نقطه ازبدویت رسیدیم
ماراچه شدکه سکوت کردیم واجازه دادیم که گرگان درنده برایمان در نهایت قساوت عدل را جاری کنند
به کجامیتازیم اینچنین به شتاب که حرمخواران زالو صفت رارها کرده به مظلومان بی کس ناجوانمردانه حکم میرانیم
دختران غمگین سرزمین من
آروزیم این است
لبتان روزی به لبخند بازشود
دلتان به شادی
چهره تان به تبسم
ودست هایتان به ازادی
وموهایتان به رهایی
سلامی دوباره وهمیشگی گوید
سلامی به بلندای فرهنگ دیرپای دیار پهناورم ایران
سلام برآزادی
سلام برعدالت
برتوکه آسمان آبی هم ازنظاره ی اتش وجودت شرمگینانه گریست
سلام برروح تمام کشته شدگان از ظلم حاکمان جور
ناهید علی اکبری

photo 2019 07 21 02 01 53

يادش بخير دختركي بودم با تمام شوقي كه ميتوان در يك كودك انتظار داشت..
شيطون وبازيگوش وسر به هوا..
وعاشق  بازي ..
وچه دشوار است همبازي نيافتن..
دور وبرم خالي بود ومتاسفانه دختركي ديگر كنارم نبود تا دخترانه بازي كنم ...
همبازيهايم همه پسر بودند ...
و من به ناچار  پسرانه بزرگ شدم...
پسر بودن حتي كم كم جاي دخترك لجباز ولوس را هم گرفت..
هرچه زمان گذشت من بيشتر تبديل به يك مردشدم
يك مرد تمام عيار...
و هيچگاه نتوانستم طعم بازي زندگي را بچشم
هرگاه خواستم زنانه عشق بورزم مردانه با من جنگيدند
وهرگاه مردانه جنگيدم در هياهوي زندگي عشق را گم كردم ...
آه كه چقدر دلم ميخواست هنوز هم دخترك درونم زنده مي بود...
كاش هيچوقت با پسرها بزرگ نميشدم...
كاش هميشه تنها يك زن مي بودم با تمام ضعف ها وزودرنجي هايش...
من قاعده ي بازي با مردها را بلد نبودم وچه بي رحمانه شكست خوردم...
واينك در اوج میانسالی براي دخترك هاي زيبا ومهربان مينويسم
شما را به تمام مقدسات قسم  كه همبازي پسرها نشويد ..
پسرها تمام ضعف هايشان وباخت هايشان را روزي بد جبران ميكنند...
 روزي كه تو زير اوار احساس جان خواهي داد...
با پسرها هم بازي نشويد....
با پسرها همبازي نشويد..
روز دختر برتمام انهايي كه هنوز دخترك درونشان نفس مي كشد مبارك باد
ناهيد علي اكبري

photo 2019 07 06 10 58 47

بخشش و محبت اصل بنیادین ایمان مسیحی
درس بخشش یکی از اساسی ترین اصولیست که عیسی مسیح به شاگردان خود آموخت.
بدون اصل بخشش و محبت، پادشاهی خدا در زندگي ما جلو نمی رود. مسیح می دانست که روزهای سختی در انتظار شاگردان است و اگر آنها یاد نگیرند که ببخشند، از پا در خواهند آمد.
یکی از نقاط قوت ما در مسیحیت، بخشش در مقابل بدیست.
 خدا ما را در عیسی مسیح بخشید تا ما نیز دیگران را ببخشیم. اين يك قدم براي شناخت كلام  خدا و تشخيص خواست خدا براي ماست چون عیسی مسیح آمد تا درس بخشش و محبت را بما بیاموزد، تا طبیعت بره را داشته باشیم.
اگر ما هر روز با مسیح مشارکت داشته و در کلام او تفکر کرده و به آن عمل نمائیم، و وقتي در حضور او مي مانيم او شخصيت و ماهيت خودش رو براي ما اشكار ميكنه و از اتش حضور او   و سلامتي او پر گشته  و ازاد ميشويم از هر رنج از هر اسارت  و كدورت و اين چنين است كه میتوانیم  با قدرت روح یکدیگر را ببخشیم و محبت نمائیم، و شاهدي مؤثر باشيم بر اَي ملكوت مسيح و پيروز بر عوامل و موانع دنيا
و مردم این جهان خواهند دانست که ما شاگردان مسیح هستیم.
مهدی محرم زاده

photo 2019 05 31 19 07 35

عيد صعود بر تمام فرزندان خداوندمبارك باد ♥️
برکت خداوند بر زندگی تک تک دوستانم جاری باد
عرفان زبرجدی

Template Design:Joomla