سه شنبه 1 بهمن 1398 | Tuesday 21 January 2020

نرگس حسینی، یکی از زنان جوان معترض به حجاب اجباری که به "دختران خیابان انقلاب" مشهور شده‌اند، به قید وثیقه از زندان قرچک ورامین آزاد شده است. گزارش‌هایی از احتمال آزادی اعظم جنگروی نیز منتشر شده است.

نسرین ستوده، وکیل خانم حسینی، در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی، آزادی موکلش را تایید کرد.

نرگس حسینی دومین زنی بود که با ایستادن بر یک سکو در خیابان انقلاب تهران روسری خود را برداشت تا اعتراضش به حجاب اجباری را نشان دهد. او اعتراضش را به فاصله کمی پس از آزادی اولین زنی که این کار را کرد انجام داد.

به دنبال اعتراض نرگس حسینی موجی از اعتراضات به حجاب اجباری به راه افتاده و در روزهای مختلف تصاویری از زنان ایرانی منتشر می‌شود که در شهرهای گوناگون با ایستادن روی سکویی، روسری خود را به دست گرفته‌اند.

در مواردی زنانی که روسری یا چادر به سر دارند و حتی چند مرد جوان نیز به ترتیبی مشابه حمایتشان از اعتراض به حجاب اجباری را نشان داده‌اند.

روز پنجشنبه نیز اعتراض یکی دیگر از زنان جوان در خیابان انقلاب خبرساز شد.

اعظم جنگروی پیش از بیان اعتراضش متنی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که می‌گفت سال‌ها در احزاب اصلاح‌طلب فعالیت کرده، اما دیگر خسته شده و فکر می‌کند وقت عمل رسیده است.

در ویدئویی که از اعتراض او منتشر شد دیده می‌شود که ماموران با شدت او را از سکو پایین می‌کشند.

از قول خانواده خانم جنگروی گفته شده که او آزاد شده است. نسرین ستوده به بی‌بی‌سی فارسی گفت مقدمات آزادی خانم جنگروی آماده شده است.

Template Design:Joomla