چهارشنبه 21 آذر 1397 | Wednesday 12 December 2018

photo 2018 12 06 14 25 40

 

از تو برای نجات وتولد دوباره‌ام سپاسگذارم و دعا می‌کنم نور و ملکوتت پیوسته در زندگی من باشد. دعا می‌کنم برای آنانی که ملکوت تو را نشناخته‌اند و از تو می‌خواهم تا عیسی مسیح را وسیله نجات آنها قرار دهی.

به ما بیاموز تا بتوانیم اراده تو را درک کنیم و طبق اراده تو رفتار کنیم. همانگونه که تو فرموده‌ای حتی ایمانداران از شر و بلا آسوده نیستند و پیوسته مورد آزمایشند، به ما توانایی ده تا طبق اراده تو سربلتد شویم و نام تو را جلال دهیم.

ای عیسی مسیح که نجات ایمانداران بوسیله توتهیه شد. دلهای ما را از محبت وایمان حقیقی پر کن و راههای زندگی ما را در تمام مراحل آن روشن نما. زیرا تنها راه نجات ما تو هستی.

پیوسته پیوند و ایمان ما را محکم تر کن و از طریق روح القدس عطایای خود را به ما نشان بده تا در این راه گمراه نشویم.

خداوندا دعا می‌کنم برای آنهانی که نیازمند حضور تو هستند، آنهانی که در سختی، رنج، مریضی و تباهی به سر می‌برند. دعا می‌کنم تا خود را به آنها نشان دهی و نور ایمان را در دلهای آنها بتابانی. چون هیچ نوری به زیبایی و جلال نور تو نیست. نور توابدیت است.  مرحم همه دردها ، و امید تمام ناامیدیهاست.

تو با حضور خود در زندگی من درهای تازه را باز کردی و یاس و سرگردانی مرا به امید تبدیل کردی. سپاسگزارم از حضورت عیسی مسیح.

خداوندا ما را ببخش اگر گاهی به تو اطمینان نمی‌کنیم و از تو دور می‌شویم. ایمان ما را محکم تر کن و به ما صبر اعطا کن. تا بتوانیم در روز موعود سربلند شویم و برای تو خدمت کنیم.

به دعاهای ما فیض اعطا کن و ما را از روح القدس پر کن. ظلمت و تاریکی را از ما دور کن و نورجاودانه اعطا فرما.

خداوندا، کمک کن تا واکنش من در برابر ترس، ایمان در تو و اطاعت از کلام تو باشد. کمک کن همیشه به یاد داشته باشم که همه چیز در کنترل توست پس می توانم در تو آرامی بیابم .

خدای من تو آکاهی از تمام ندانستها و ندیده ها، به ما توانایی و حکمت ده تا اراده تو را درک کنیم و آن را بکار گیریم.

تمام رنجها و دردهایی که به نام تو باشد آن را با جان و دل می‌پذیرم و برای جلال نام تو خدمت می‌کنم.

دوستی به من گفت: در این راه به سه چیز اهمیت بده: اول از هر چیز به خدا، سپس خانواده و در آخر خدمت.

خداوندم، ببخش آنان را که نمی‌دانند با نام مقدس تو چه می کنند و آن را به باد شوخی و تمسخر می‌گیرند. به همه آنها فیض اعطا کن تا به تو ایمان آورند و از شر شیطان آزاد شوند.

ای مسیح، تو شاه و پادشاه قلبم هستی. هر روز با عشق تو روزم را شروع می‌کنم و آنچه را که دارم در پای تو می‌ریزم، زیرا تو لایقی و تو خداوندی.

خداوندم، تو را به خاطر رازهای نهفته قلبت ستایش می‌کنم. و سپاس گذارم که در غم و سختی و افتادگی پنجره تازه امید به رویم می‌گشایی. دوستت دارم با تمام جان و دل.

امروز ظهروقتی خواب بودم احساس کردم دستان عیسی مسیح دستانم را لمس کرد. روزهای بی‌شماری برای این لحظه دعا کرده بودم و الان اشک شوق از چشمانم جاری می‌شود. این زیباترین احساسی است که در تمام زندگی دنیوی خود تجربه کردم.

عشق به تو ای عیسی مسیح روحم را تازه می‌کند.

دنیای فانی پر از گناه، خواسته و ناخواسته قسمتی از زندگی روزانه ماست. انسان نافرمان به مخلوق خود پشت کرده و امیال خود را هدف زندگی قرار داده است.

  خدایا دعایم این است تا چشمانمان را باز کنی تا زیبایی زندگی کردن برای تو را تجربه کنیم، همه جا از تو سخن گوییم، برای تو فکر کنیم و برای تو بمیریم.  زندگی بدون تو مثل حباب تو خالی است.

شکرت خداوندم که تو را دارم و در تو آزادم.

پدرم، قلبم را دوباره با روح خود لمس کن. نورت را بر من بتابان. بی تو گم گشته و خموشم. سرگردان و حیرانم. نمی‌دانم بی تو چگونه به سر کنم. محتاجم من ..…

خداوندم، ای کاش می‌توانستم آن طور که شایسته توست، تو را پرستش کنم. قلبم مملو از درد و عصیان است، دردی که حاصل از زندگی بدون توست. به من فیض دوباره عطا کن، می‌‌دانم لایق آن نیستم، تو دستان خود و محبت خالصانه ات را از من نگیر…. دوستت دارم عیسی من…

خوشابحال آنان که مسکینند اما  دستان تو را در دست دارند. خوشابحال آنان که نمی دانند فردا روزی خواهند داشت یا نه، اما می دانند که با تو جاودانه زندگی خواهند کرد. خوشابحال آنان که در این دنیا دل به کسی ندادند تا دل شکسته شوند، اما با قلب تو پیوند خورده اند، با قلبی که نه تنها تو را دل شکسته نمی کند بلکه در دلشکستگی، خود مرحم می شود.

 نمی دانیم تا کی فرصت داریم تا به تو خدمت کنیم و در این دنیا توشه جمع کنیم، اما می دانیم که تو همه چیز را در دست داری و نمی گذاری ما با دستان خالی در نزد تو بیاییم.

هیچ کس عظمت تو را نمی داند، تو خدای شگفتیها هستی


«عرفان زبرجدی»

وقتی یعقوب از لابان فرار می کند همسرش خدایان پدرش را می دزدد. پیدایش 31 : 19
لابان با عده ای شمشیر  بدست و خشمگین به دنبال خدایانش می آید. پیدایش  31  : 30
لابان در همه خیمه ها بدنبال  خدایانش می گردد ولی پیدا نمی کند. پیدایش  31  : 32
لابان عصبانی و خشمگین و سرخورده می شود زیرا خدایانش گم شـده و نمی دانـد کجاست؟  

وقتی مانند لابان در ذهن خود خدایی براساس توهمات ناشی از روایات  نیاکانمان خلق می کنیم  دائما باید در مراسم و معابد بدنبالش بگردیم و هراس داشته باشیم بوسیله یک فلسفه جدید یک روش تازه یک طرز تفکر نــو خدایمان گــم نـشود و یا حضورش کم رنگ نگردد آنوقت است که مانند  لابان به بیرحم ترین شخص مذهبی تبدیل می شویم که هرگونه جنایتی را مقـدس می دانــد.

در نقطه مقابل و کاملا متضاد با اینگونه طرز تفکر عیسی مسیح  بعنوان کلمه دل خــدا گفت: "من آمده ام تا  انسان گمشده را  بجویم  و او را نجات بخشم."  لوقا 19 : 10  

✨👌خدای حقیقی گم شدنی نیست بلکه این انسانست که بخاطر تاریکی شرایط  دنیا  در افکار و خواسته هایش گم شده  نه خدا. و این خداست که بدنبال  انسانست که او را بخود بیاورد تا بتواند  در فیض بیدار کننده نــور مسیح خودش را پــیدا کند. بهترست دنبال  خودمان بگردیم زیرا جایی نیست که خـدا آنجا نباشد.

photo 2018 11 30 06 38 55

ادونت به یک دوره یا فصل میگویند که ریشه ی آن از زبان لاتین است adventus که به معنی آمدن ،ورود یا ظهور است.

به زمانی میگویند که برای رسیدن ایام کریسمس در انتظار بسر میبریم . ایامی که تولد مسیحای موعد است و او  بعنوان یک نوزاد،  دو هزار سال پیش در شهر بیت الحم چشم به این جهان گشود.nativity

موضوع  اصلی که در ایام ادونت از متون کتاب مقدس خوانده میشود و یا توسط کشیش تعلیم داده میشود؛ حول محور آمدن ثانویه مسیح  و آماده بودن ما است  و اینکه خداوند برای داوری به این جهان بازخواهد گشت. و البته یادآور و بزرگداشت  نخستین آمدن مسیح  است که در ایام کریسمس به وقوع پیوست … مسیحای موعود بعنوان یک نوزاد در دو هزار سال پیش در شهر بیت الحم چشم به جهان گشود… هر قسمت از کتاب مقدس که در این ایام خوانده و تعلیم داده میشود حاوی همین مطالب است و این ایام از ۴ یکشنبه قبل از تولد مسیح  که ۲۵ دسامبر است؛ شروع میشود. کلیسای کاتولیک – کلیسای اسقفی انگلستان-  و کلیسای ارتودکس – کلیسای لوتری – کلیسای متودیست و کلیسای انجیلی این ایام را در تقویم کلیسایی خود انجام میدهند و تولد مسیح را جشن میگیرند و برای آمدن ثانویه او – تامل میکنند و ایمانداران خود را از هر نظر برای امدن خدا بروی زمین آماده میکنند.

رنگهای مورد استفاده در کلیسا در آیین نیایشی و مراسم کلیسایی؛ رنگهای بنفش و یا آبی است. پارچه های آویزان شده بر روی میزها در کلیسا و ردای کشیش به رنگ بنفش است و همینطور پارچه ی متعلق به مزبح و شام مقدس به رنگ بنفش است.

استفاده از رنگ بنفش در این ایام نمایانگر و سمبل است برای توبه کردن و روزه گرفتن. همچنین بنفش نمایانگر سلطنت و پادشاهی است که به ما یادآوری و خاطرنشان میکند آمدن پادشاه را.  پس به ما advent2یادآوری میکند که برای آمدن اولیه پادشاه که کریسمس است شادی کنیم و برای آمدن ثانویه پادشاه آمده باشیم. بنفش نمایانگر غم و اندوه و عزاداری نیز میباشد در طی ۲۰ تا ۲۵ سال گذشته رنگ بنفش مورد استفاده در کلیسا به دو دسته تقسیم شده است. بنفشی که در ایام ادونت و برای کریسمس استفاده میشود آبی آن بیشتر است( رنگ بنفش ترکیبی از رنگ قرمز و آبی است) و بنفشی که برای ایام لنت استفاده میشود قرمز آن بیشتر است.

در یکشنبه ی سوم از ایام ادونت، رنگ ها به رنگ رُز صورتی است که نمایانگر شادی است و ما برای آمدن مسیح شادی دوباره را تجربه می کنیم.

در ایام ادونت شعرها و سرودهای کلیسایی بدون آهنگ  و بصورت کر کلیسایی سروده میشود . در آخرین روزهای ادونت که شامل روزهای از ۱۷ تا ۲۴ دسامبر میشود؛ سرودها بصورت دو گروهی انجام میشود که متناوبن وقتی یک گروه یک بیت از سرود را خواند گروه دیگر بیت بعدی را می سراید و همینطور تا به آخر – و همراه است با سرود نیایشی حضرت مریم که اول شب و یا نماز شب هنگام (در کلیسای کاتولیک) و در نیایش عصر هنگام در کلیسای اسقفی است. و کلیسا هر روز آماده تر میشود برای آمدن مسیح و برای آن در دعا و پرستش خاص قرار میگیرند.

برای ایام ادونت بصورت سنتی ۵ شمع را بدور حلقه ای از گلهای همیشه سبز مانند کاج و درختچه های زمستانی تزیین میکنند و ۴ هفته قبل از روز تولد مسیح هر روز یکشنبه بعد از قرائت کلام خدا و پرستش اولین شمع را روشن میکنند و شمع دوم را در یکشنبه بعدی و همینطور تا چهارمین شمع – شمع پنچم که معمولا رنگ خیلی روشن و یا سفید را دارد در وسط این حلقه شمع ها قرار دارد و در روز تولد مسیح یا شب تولد مسیح بعد از قرائت کلام خدا خوانده میشود برای روشن کردن هر شمع بعد از خواندن آیات مربوطه به مفهوم روشن کردن شمع و دلایل آن می اندیشیم. شمع های دیگر ۳ تا برنگ بفنش است و یکی برنگ صورتی است که بفش ها نمایانگر توبه از گناه است و صورتی نمایانگر شادی است.

دوران ادونت بر شما ایمانداران مسیحی مبارک باد

منبع از دو سایت رسمی از :

Catholic online,

churchofengland.org

مترجم: راشین سایروس

photo 2018 09 21 23 44 32

⭕️ برای دوست عزیزم فرهاد میثمی

✍🏻 سعید ضیایی

میدانم چه بار بزرگی را بر دوش میکشی, بار فهماندن مفاهیمِ ساده را, به ذهن هایی که از فرطِ حقارت یارای درکِ ساده ترین ها هم نیستند و عجبا که مقدرات خود را به همین ها سپرده ایم.

به راستی جرمِ تو چیست که امروز ققنوس وار بر آتش زده ای؟
کدامین حقیقت بدیهی را جرأت بر زبان راندن داشته ای که امروز سهمِ تو, دوزخ ترین قسمتِ زمین بوده است؟
فرهادِ عزیز, جرمِ تو داشتنِ ستاره های حلبی با نقشِ "من با حجابِ اجباری مخالفم" نیست, چه, آن ستاره های حلبی هیچگاه دیده نشد, جرمِ تو خیلی از این حرف ها بزرگتر است, جرمِ تو, افشای دغلبازی خیاطانیست که لباسِ دروغینِ دموکراسی را بر تنِ رنجوری کرده اند که نه از رحمانیت دین نشانی دارد و نه از آزادگیِ انسانی اثری.
فرهادِ عزیز میدانم که برای تو پس از 110 سال از عمر مشروطیت و پس از 40 سال از عمر انقلاب دوباره فریاد تاسیس عدالتخانه دادن بسی سختست و میدانم اعتصابِ غذایِ تو, برای رساندن فریادِ دادخواهیِ توست, ولی دوست دارم از من باور کنی که فردای این کشور به فکرِ تو و ایده هایت بسی بیشتر نیازمند است, ای کاش نا امیدم نکنی و بشکنی این اعتصابِ لعنتی را فرهاد.
الان صبح عاشوراست. شاید حوالی آن ساعتهایی که حسین لشکریان اسلامِ حکومتی را ندا داد که حتی اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید.
و امروز امید دارم که دست اندرکاران پرونده تو در بخشِ درمان مراقبت باشند, و در دادستانی, زندان و دادگاه, به حکم انسانیت و آزادگی با مدارا آزادت کنند, که این به صواب و ثواب برای آنها نزدیکتر است.

photo 2018 09 20 21 58 26

 

دكتر فرهاد ميثمى، فعال مدنى كه درچهل ونهمين روزاعتصاب خود بسرميبردازپذيرش سرم سرباز زده است.حال ايشان وخيم گزارش شده ونگرانى شديد فعالين رادرپى داشته است

photo 2018 08 11 19 42 44

 

‏«چون عیسی این سخنان را ختم کرد،‏ آن گروه از تعلیم او در حیرت افتادند.‏» —‏ مت ۷:‏۲۸‏.‏

۱،‏ ۲.‏ چرا مردم از نحوهٔ آموزش عیسی متعجب شدند؟‏
ما باید گفته‌های یگانه پسر خدا،‏ عیسی مسیح را به گوش گیریم و در زندگی به کار بندیم.‏ عیسی در موعظهٔ بالای کوه به نحوی آموزش داد که مردم متعجب گردیدند.‏ به راستی که او سخنرانی بی‌نظیر بود.‏ —‏ متّیٰ ۷:‏۲۸،‏ ۲۹ خوانده شود.‏

۲ پسر یَهُوَه خدا همانند کاتبان به مردم تعلیم نمی‌داد.‏ گفته‌های آنان بر اساس حکمت انسانی و سخنرانی‌هایشان طویل و بی‌محتوا بود.‏ در مقابل،‏ عیسی با «قدرت» آموزش می‌داد،‏ و سخنان او گیرا و نافذ بود،‏ چرا که از جانب خدا سخن می‌گفت.‏ (‏یو ۱۲:‏۵۰‏)‏ بیایید ببینیم گفته‌های او در موعظهٔ بالای کوه چگونه می‌تواند بر دعاهای ما تأثیر گذارد.‏

هرگز همچون ریاکاران دعا نکنید

۳.‏ سخنان عیسی در متّیٰ ۶:‏۵ را به طور خلاصه بیان کنید.‏
۳ دعا بخش اصلی پرستش ماست.‏ بنابراین باید به طور مرتب به یَهُوَه خدا دعا کنیم و نحوهٔ دعا کردنمان باید هماهنگ با تعالیم عیسی در موعظهٔ بالای کوه باشد.‏ او در خصوص دعا می‌گوید:‏ ‏«چون عبادت کنی،‏ مانند ریاکاران مباش زیرا خوش دارند که در کنایس و گوشه‌های کوچه‌ها ایستاده،‏ نماز گذارند تا مردم ایشان را ببینند.‏ هرآینه به شما می‌گویم اجر خود را تحصیل نموده‌اند.‏» ‏—‏ مت ۶:‏۵‏.‏

۴-‏۶.‏ الف)‏ فریسیان چرا دوست داشتند که «در کنایس و گوشه‌های کوچه‌ها ایستاده» دعا کنند؟‏ ب)‏ چنین ریاکارانی چگونه ‹اجر خود را تحصیل می‌نمودند›؟‏
۴ شاگردان عیسی هنگام دعا نباید فریسیان متظاهر و زاهدمآب را سرمشق قرار می‌دادند.‏ (‏مت ۲۳:‏۱۳-‏۳۲‏)‏ این «ریاکاران» دوست داشتند «در کنایس و گوشه‌های کوچه‌ها ایستاده» دعا کنند تا «مردم ایشان را ببینند.‏» در قرن اوّل،‏ مرسوم بود که یهودیان حدود ساعت نُه صبح و سه بعدازظهر هنگام گذراندن قربانی سوختنی در معبد به صورت جمعی دعا می‌کردند.‏ بسیاری از پرستندگان یَهُوَه که ساکن اورشلیم بودند در محوطهٔ معبد به همین منظور گرد هم می‌آمدند.‏ یهودیان در مناطق دیگر نیز اغلب روزی دو بار ‹ در کنایس ایستاده› دعا می‌کردند.‏ —‏ لوقا ۱۸:‏۱۱،‏ ۱۳ مقایسه شود.‏

۵ از آنجایی که بسیاری از مردم در نزدیکی معبد یا کنیسه‌ای نبودند در این ساعات در هر جا که ممکن بود به دعا مشغول می‌شدند.‏ برخی ریاکاران برای این که مردمی که از آنجا عبور می‌کنند «ایشان را ببینند» کاری می‌کردند که در این ساعات در کوچه‌ها باشند تا در «گوشه‌های کوچه‌ها» دعا کنند.‏ این عوام‌فریبان ‹نماز را به ریاکاری طول می‌دادند› تا رهگذران آنان را تمجید و تحسین نمایند.‏ (‏لو ۲۰:‏۴۷‏)‏ ما باید همواره با چنین طرز فکر نادرستی مقابله کنیم.‏

۶ عیسی به روشنی نشان داد که چنین ریاکارانی «اجر خود را تحصیل نموده‌اند.‏» آنان تشنهٔ توجه و تحسین مردمند و این اجر را دریافت می‌کنند.‏ یَهُوَه به دعاهای ریاکارانهٔ آنان هیچ توجهی نخواهد کرد.‏ اما همان طور که در سخنان بعدی عیسی آشکار است خدا به دعاهای مسیحیان واقعی گوش می‌دهد .‏

۷.‏ برای دعا کردن «به حجرهٔ خود داخل شو» به چه مفهوم است؟‏
۷ ‏«لیکن تو چون عبادت کنی،‏ به حجرهٔ خود داخل شو و در را بسته،‏ پدر خود را که در نهان است عبادت نما؛‏ و پدر نهان‌بین تو،‏ تو را آشکارا جزا خواهد داد.‏» ‏(‏مت ۶:‏۶‏)‏ هشدار عیسی در اینجا به این معنی نیست که شخص نباید در جمع مردم دعا کند.‏ منظور عیسی این است که انگیزهٔ ما از دعا نباید تحت تأثیر قرار دادن دیگران و مورد تمجید قرار گرفتن باشد.‏ کسی که مسئولیت دعا برای جمع را بر عهده دارد باید این هشدار عیسی را به یاد داشته باشد.‏ در ادامه می‌خواهیم پند دیگری از عیسی را در خصوص دعا مورد بررسی قرار دهیم.‏

۸.‏ بر طبق متّیٰ ۶:‏۷ چه شیوهٔ دعایی ناشایست است و باید از آن پرهیز کرد؟‏
۸ ‏«چون عبادت کنید،‏ مانند امّت‌ها تکرار باطل مکنید زیرا ایشان گمان می‌برند که به سبب زیاد گفتن مستجاب می‌شوند.‏» ‏(‏مت ۶:‏۷‏)‏ عیسی در اینجا به شیوهٔ ناشایست دیگری در دعا اشاره می‌کند.‏ طبعاً منظور عیسی این نبود که ما باید در دعا از تکرار خواهش‌های قلبی‌مان و عباراتی که نشانهٔ قدردانی و سپاسمان است خودداری کنیم.‏ عیسی خود شب قبل از مرگش در باغ جتسیمانی بارها با «همان کلام» که پیش از آن گفته بود «دعا نمود.‏» —‏ مرق ۱۴:‏۳۲-‏۳۹‏.‏

۹،‏ ۱۰.‏ در دعاهایمان از چه نوع تکراری باید اجتناب کنیم؟‏
۹ برای ما پرستندگان حقیقی یَهُوَه نادرست است که دعاهایمان «مانند امّت‌ها» یا پرستندگان ادیان دور از خدا گردد.‏ آنان با تکرار عباراتی که به خاطر سپرده‌اند که شامل کلمات زائد و غیر ضروری است «تکرار باطل» می‌کنند.‏ زمانی که پرستندگان بَعْل نام خدای باطل خود را «از صبح تا ظهر» می‌خواندند که «ای بَعْل ما را جواب بده» نفعی حاصلشان نشد.‏ (‏۱پاد ۱۸:‏۲۶)‏ امروزه میلیون‌ها نفراین تصوّر باطل را دارند که با گفتن دعاهای طولانی و تکرار یک سری کلمات دعاهایشان «مستجاب» می‌شود.‏ اما عیسی برای ما روشن ساخت که از دید یَهُوَه «زیاد گفتن» و تکرار یک سری کلمات برای طولانی ساختن دعا ارزشی ندارد.‏ سپس عیسی چنین افزود:‏

۱۰ ‏«پس مثل ایشان مباشید زیرا که پدر شما حاجات شما را می‌داند پیش از آنکه از او سؤال کنید.‏» ‏(‏مت ۶:‏۸‏)‏ بسیاری از رهبران یهودی با دعاهای بیش از حد طولانی‌شان مانند بت‌پرستان عمل می‌کردند.‏ دعایی که از دل جاری شود و حمد و سپاس و درخواست‌هایمان را در بر گیرد بخش مهمی از پرستش حقیقی است.‏ (‏فیل ۴:‏۶‏)‏ نادرست خواهد بود اگر در دعاهایمان یک سری کلمات مشخص را طوطی‌وار تکرار کنیم گویی که باید درخواست‌هایمان را به خدا یادآور شویم.‏ باید همواره به خاطر داشته باشیم که مخاطب دعاهای ما کسی است که نیازها و ‹حاجات ما را پیش از آنکه از او سؤال کنیم می‌داند.‏›‏

۱۱.‏ اگر از ما خواسته شود در جمع دعا کنیم باید چه نکاتی را به خاطر داشته باشیم؟‏
۱۱ تعالیم عیسی در مورد دعا باید همواره به خاطرمان آورد که کلمات پرطمطراق و سخنان طولانی خدا را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.‏ همچنین باید مد نظر داشته باشیم اگر برای جمع دعا می‌کنیم نباید سعی کنیم شنوندگانمان را مجذوب خود سازیم و آنان را تحت تأثیر قرار دهیم یا دعایمان چنان طولانی باشد که شنوندگان در انتظار تمام شدن آن و «آمین» گفتن باشند.‏ همچنین اگر دعا را وسیله‌ای برای اعلام خبر یا پند و نصیحت قرار دهیم،‏ با آنچه که عیسی در موعظهٔ بالای کوه تعلیم داد هماهنگ نیست.‏

عیسی شیوهٔ دعا کردن را به ما تعلیم می‌دهد

۱۲.‏ مفهوم درخواست «نام تو مقدّس باد» را چگونه توضیح می‌دهید؟‏
۱۲ عیسی فقط به شاگردانش تعلیم نداد که از چه چیزهایی در دعا پرهیز کنند بلکه همچنین به آنان آموخت که چگونه دعا کنند.‏ (‏متّیٰ ۶:‏۹-‏۱۳ خوانده شود.‌‏)‏ دعای نمونه به این منظور گفته نشده است که آن را حفظ و مرتباً تکرار کنیم.‏ بلکه این دعا الگویی برای دعاهای ماست.‏ برای مثال،‏ عیسی در این دعا قبل از هر موضوعی به خدا اشاره کرد و آن را چنین آغاز نمود:‏ ‏«ای پدر ما که در آسمانی،‏ نام تو مقدّس باد.‏» ‏(‏مت ۶:‏۹‏)‏ خطاب کردن یَهُوَه خدا به عنوان «پدر ما» شایسته است،‏ زیرا او آفرینندهٔ ماست و «در آسمان‌ها» ورای زمین سکونت دارد.‏ (‏تث ۳۲:‏۶؛‏ ۲توا ۶:‏۲۱؛‏ اعما ۱۷:‏۲۴،‏ ۲۸‏)‏ استفاده از ضمیر «ما» در دعا به ما یادآور می‌شود که هم‌ایمانانمان نیز به مانند ما رابطه‌ای نزدیک با خدا دارند.‏ «نام تو مقدّس باد» در واقع درخواستی است از خدا تا او دست به عمل زند و نام خود را از بی‌حرمتی‌هایی که از وقایع باغ عدن تا به حال بر آن نهاده شده پاک سازد.‏ در پاسخ این دعا یَهُوَه شریران را از زمین نابود خواهد ساخت.‏ —‏ حز ۳۶:‏۲۳.‏

۱۳.‏ الف)‏ چگونه این درخواست که «ملکوت تو بیاید» به تحقق خواهد رسید؟‏ ب)‏ انجام شدن ارادهٔ خدا در زمین چه وقایعی را در بر می‌گیرد؟‏
۱۳ ‏«ملکوت تو بیاید.‏ ارادهٔ تو چنانکه در آسمان است،‏ بر زمین نیز کرده شود.‏» ‏(‏مت ۶:‏۱۰‏)‏ در خصوص این درخواست که در دعای نمونه آمده باید مد نظر داشته باشیم که «ملکوت» حکومتی آسمانی است که حکمرانی آن در دست مسیح و «مقدّسان» رستاخیزیافته است.‏ (‏دان ۷:‏۱۳،‏ ۱۴،‏ ۱۸؛‏ اشع ۹:‏۶،‏ ۷)‏ درخواست آمدن ملکوت خدا در دعا،‏ درخواستی است برای اینکه پادشاهی خدا «بیاید» و تمامی مخالفان فرمانروایی خود را در زمین نابود کند.‏ این امر به زودی روی خواهد داد و راه را برای بهشتِ عدالت،‏ صلح و بهروزی در سراسر زمین آماده خواهد ساخت.‏ (‏مز ۷۲:‏۱-‏۱۵؛‏ دان ۲:‏۴۴؛‏ ۲پطر ۳:‏۱۳‏)‏ درخواست اینکه ارادهٔ خدا در زمین برقرار گردد به این معنی است که همان طور که خدا اراده‌اش را در آسمان برقرار ساخته برای سیّارهٔ ما نیز به عمل آورد؛‏ یعنی همانند گذشته بار دیگر مخالفانش را نابود سازد.‏ —‏ مزمور ۸۳:‏۱،‏ ۲،‏ ۱۳-‏۱۸ خوانده شود.‏

۱۴.‏ چرا شایسته است که برای ‹نان امروز› به خدا دعا کنیم؟‏
۱۴ ‏«نان کفاف ما را امروز به ما بده.‏» ‏(‏مت ۶:‏۱۱؛‏ لو ۱۱:‏۳‏)‏ با چنین درخواستی در واقع از خدا می‌خواهیم که در هر روز برای کفایت همان روز غذا به ما ارزانی دارد،‏ نه مازاد نیازمان.‏ چنین دعایی نشان می‌دهد که ما اطمینان داریم که یَهُوَه قادر است نیازهای روزانهٔ ما را برآورده کند.‏ دعا برای ‹نان امروز› ما را به یاد فرمانی می‌اندازد که برای جمع‌آوری منّ به اسرائیلیان داده شده بود اینکه «کفایت هر روز را در روزش گیرند؛‏» یعنی تنها به اندازهٔ نیاز روزانه‌شان غذا جمع‌آوری کنند.‏ —‏ خرو ۱۶:‏۴.‏

۱۵.‏ منظور عیسی از گفتن «قرض‌های ما را ببخش چنانکه ما نیز قرضداران خود را می‌بخشیم» چیست؟‏
۱۵ خواهش دیگری که عیسی در دعای نمونه بدان اشاره کرد توجه ما را به نکته‌ای جلب می‌کند که انجام آن ضروری است.‏ عیسی می‌گوید:‏ ‏«قرض‌های ما را ببخش چنانکه ما نیز قرضداران خود را می‌بخشیم.‏» ‏(‏مت ۶:‏۱۲‏)‏ لوقا در انجیل خود اشاره می‌کند که منظور از ‹قرض› در واقع ‹گناه› است.‏ (‏لو ۱۱:‏۴‏)‏ تنها زمانی می‌توانیم انتظار داشته باشیم که خدا گناهان ما را ببخشد که ما نیز از سر تقصیرات دیگران گذشته باشیم.‏ (‏متّیٰ ۶:‏۱۴،‏ ۱۵ خوانده شود.‌‏)‏ به این معنی که آنان را از صمیم دل بخشیده باشیم.‏ —‏ افس ۴:‏۳۲‏.‏

۱۶.‏ عیسی در دعای نمونه در مورد وسوسه و نجات یافتن از دست شیطان به چه مطلبی اشاره می‌کند؟‏
۱۶ ‏«ما را در آزمایش میاور،‏ بلکه از شریر ما را رهایی ده.‏» ‏(‏مت ۶:‏۱۳‏)‏ منظور عیسی از این دو خواهش در دعای نمونه چیست؟‏ قدر مسلّم آن است که یَهُوَه هرگز ما را ‹ در آزمایش نمی‌آورد؛‏› یعنی در موقعیتی وسوسه‌انگیز قرار نمی‌دهد.‏ (‏یعقوب ۱:‏۱۳ خوانده شود.‌‏)‏ کسی که ما را به وسوسه می‌کشد شیطان است.‏ (‏مت ۴:‏۳‏)‏ اما گاهی در کتاب مقدّس یَهُوَه انجام‌دهندهٔ عملی خوانده شده،‏ به این مفهوم که او مانع انجام آن عمل نشده است.‏ (‏روت ۱:‏۲۰،‏ ۲۱؛‏ جا ۱۱:‏۵)‏ پس وقتی می‌گوییم «ما را در آزمایش میاور،‏» در واقع خواهش ما این است که یَهُوَه نگذارد در موقعیتی وسوسه‌انگیز از معیارهای والای او تخطّی کنیم.‏ و وقتی درخواست می‌کنیم که ‹ما را از شریر رهایی ده› در واقع از او می‌خواهیم که نگذارد شیطان ما را مغلوب کند.‏ کتاب مقدّس به ما اطمینان می‌دهد که ‹خدا نمی‌گذارد ما فوق طاقت خود آزموده شویم.‏› —‏ ۱قُرِنتیان ۱۰:‏۱۳ خوانده شود.‏

همچنان ‹سؤال کنید،‏ بطلبید و بکوبید›‏

۱۷،‏ ۱۸.‏ منظور عیسی از این که همواره ‹سؤال کنید،‏ بطلبید و بکوبید› چیست؟‏
۱۷ پولُس رسول هم‌ایمانان خود را چنین ترغیب می‌کند:‏ «در دعا ثابت‌قدم باشید.‏» (‏روم ۱۲:‏۱۲‏،‏ ترجمهٔ هزارهٔ نو‏)‏ عیسی نیز در این خصوص به نکتهٔ بسیار مهمی اشاره می‌کند و می‌گوید:‏ ‏«سؤال کنید که به شما داده خواهد شد؛‏ بطلبید که خواهید یافت؛‏ بکوبید که برای شما باز کرده خواهد شد.‏ زیرا هر که سؤال کند،‏ یابد و کسی که بطلبد دریافت کند و هر که بکوبد برای او گشاده خواهد شد.‏» ‏(‏مت ۷:‏۷،‏ ۸‏)‏ کاملاً شایسته و بجاست که در دعا مرتباً آنچه را که مطابق ارادهٔ خداست از او بطلبیم.‏ یوحنّای رسول با نظر به این سخن عیسی می‌گوید:‏ «خاطرجمع هستیم که هر گاه از خدا چیزی مطابق خواست او بطلبیم،‏ دعای ما را خواهد شنید.‏» —‏ ۱یو ۵:‏۱۴‏،‏ ترجمهٔ تفسیری.‏

۱۸ عیسی با گفتن این که ‹سؤال کنید و بطلبید› ما را ترغیب می‌کند که از صمیم دل دعا کنیم و از دعا و تضرّع خسته نشویم.‏ عیسی همچنین به ما تذکر می‌دهد که ‹بکوبیم› تا درِ ورود به ملکوت خدا و برکات و موهبت‌های آن به روی ما گشوده شود.‏ آیا به راستی می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که یَهُوَه دعاهای ما را مستجاب می‌کند؟‏ بله،‏ ولی مشروط بر این که به او وفادار بمانیم.‏ عیسی می‌گوید:‏ «هر که سؤال کند،‏ یابد و کسی که بطلبد دریافت کند و هر که بکوبد برای او گشاده خواهد شد.‏» برای خادمان یَهُوَه به تجربه ثابت شده است که یَهُوَه همواره ‹ دعاهایشان را می‌شنود› و مستجاب می‌کند.‏ —‏ مز ۶۵:‏۲.‏

۱۹،‏ ۲۰.‏ با نظر به آنچه در متّیٰ ۷:‏۹-‏۱۱ آمده است چرا می‌توان یَهُوَه را پدری مهربان خواند؟‏
۱۹ عیسی یَهُوَه را به پدری مهربان تشبیه می‌کند که هیچ چیز خوبی را از فرزندانش دریغ نمی‌دارد.‏ حال،‏ خود را در جمع حاضرانی تصوّر کنید که سخنان عیسی را می‌شنیدند.‏ می‌شنوید که عیسی می‌گوید:‏ ‏«کدام آدمی است از شما که پسرش نانی از او خواهد و سنگی بدو دهد؟‏ یا اگر ماهی خواهد ماری بدو بخشد؟‏ پس هر گاه شما که شریر هستید،‏ دادن بخشش‌های نیکو را به اولاد خود می‌دانید،‏ چقدر زیاده پدر شما که در آسمان است چیزهای نیکو را به آنانی که از او سؤال می‌کنند خواهد بخشید!‏» ‏—‏ مت ۷:‏۹-‏۱۱‏.‏

۲۰ یک پدر مهربان گرچه به دلیل گناه موروثی در مقایسه با یَهُوَه «شریر» محسوب می‌شود،‏ اما صمیمانه به فرزند خود مهر می‌ورزد.‏ پدر آسمانی‌مان هرگز فرزندان خود را فریب نمی‌دهد،‏ بلکه آنان را از «چیزهای نیکو» همچون روح مقدّس خود بهره‌مند می‌سازد.‏ (‏لو ۱۱:‏۱۳‏)‏ آری،‏ «هر بخشندگیِ نیکو و هر بخششِ کامل» از جانب یَهُوَه است و این امر ما را بر می‌انگیزد تا او را به نحوی شایسته خدمت کنیم.‏ —‏ یعقو ۱:‏۱۷‏.‏

همچنان از سخنان حکیمانهٔ عیسی فایده ببریم

۲۱،‏ ۲۲.‏ چه چیزی موعظهٔ بالای کوه را چشمگیر ساخته است،‏ و تأمّل بر سخنان عیسی چه احساسی در شما برمی‌انگیزد؟‏
۲۱ موعظهٔ بالای کوه گرانقدرترین سخنرانی در تاریخ بشر است.‏ آنچه عیسی در مورد خدا آموزش داد و وضوح تعالیم او این سخنرانی را حقیقتاً چشمگیر و فوق‌العاده ساخته است.‏ چنانچه ما نکاتی را که در این سری مقالات از این موعظهٔ تاریخی آموختیم به کار گیریم فایدهٔ عظیمی خواهیم برد.‏ سخنان حکیمانهٔ عیسی نه تنها شادی و سعادت را به زندگی کنونی ما می‌بخشد بلکه افقی روشن و زیبا پیش روی ما می‌گستراند.‏

۲۲ در این مقالات ما تنها به شماری از تعالیم گوهرگونهٔ موعظهٔ تاریخی عیسی پرداختیم.‏ بی‌دلیل نیست آنانی که آن موعظه را شنیدند «از تعلیم او در حیرت افتادند.‏» (‏مت ۷:‏۲۸‏)‏ حقیقتاً که وقتی نور حکمت تعالیم این معلّم بزرگ ذهن و دل ما را روشن می‌کند ما نیز در حیرت و شگفتی فرو می‌رویم.‏

photo 2018 08 04 21 35 14

اتفاق خیلی بدی افتاده است. یحیای تعمیددهنده کشته شده است. یرودیا زن پادشاه او را دوست نداشت و توانست پادشاه را وادار کند که سر یحیی را ببرد.

وقتی عیسی این موضوع را می‌شنود، بسیار ناراحت می‌شود و به تنهایی به مکانی خلوت می‌رود. اما مردم او را دنبال می‌کنند. هنگامی که عیسی جمعیت را می‌بیند، دلش به حال آنها می‌سوزد. بنابراین درباره ملکوت خدا با آنها حرف می‌زند، و بیماران را شفا می‌دهد.

عصر همان روز شاگردانش نزد او می‌آیند و می‌گویند:‏ ‹دیر وقت است، و اینجا هم جای خلوتی است. مردم را مرخص کن بروند تا از دهات نزدیک برای خود غذا بخرند.›

 عیسی جمعیتی را غذا می‌دهد
عیسی جواب می‌دهد:‏ ‹احتیاجی نیست که بروند. شما به آنها چیزی برای خوردن بدهید.› عیسی به طرف فیلپس برمی‌گردد و می‌پرسد:‏ ‹از کجا می‌توانیم برای سیر کردن این افراد غذای کافی بخریم‌؟›

فیلپس جواب می‌دهد:‏ ‹برای خرید غذا به اندازه‌ای که هر کس بتواند فقط کمی بخورد، پول خیلی زیادی باید پرداخت.› اندریاس می‌گوید:‏ ‹این پسر که غذایمان را حمل می‌کند، پنج نان و دو ماهی دارد. اما برای این همه مردم کافی نخواهد بود.›

عیسی می‌گوید:‏ ‹به مردم بگویید روی چمن بنشینند.› سپس او برای غذا از خدا تشکر می‌کند و شروع به قطعه قطعه کردن آن می‌کند. بعد، شاگردان نان و ماهی را به مردم می‌دهند. آنجا حدود ۵۰۰۰ مرد و هزاران زن و بچه هستند. آنها همگی می‌خورند و سیر می‌شوند. و وقتی شاگردان آنچه را که باقی مانده است جمع می‌کنند، ۱۲ سبد پر می‌شود!

حالا عیسی شاگردانش را سوار قایقی می‌کند تا از دریای جلیل عبور کنند. در شب توفان بزرگی بر پا می‌شود، و موجها قایق را به این طرف و آن طرف می‌برند. شاگردان خیلی می‌ترسند. آنگاه در نیمه شب، شخصی را می‌بینند که بر روی آب قدم زنان به طرف آنها می‌آید. آنها از ترس فریاد می‌زنند، چون نمی‌دانند آنچه که می‌بینند، چیست.

عیسی می‌گوید:‏ ‹نترسید، من هستم!› آنها هنوز هم باورشان نمی‌شود. بنابراین پطرس می‌گوید:‏ ‹ای آقا، اگر تو هستی به من بگو تا بر روی آب پیش تو بیایم.› عیسی می‌گوید:‏ ‹بیا!› و پطرس از قایق پایین می‌آید و روی آب قدم می‌زند! سپس دچار ترس می‌شود و شروع به غرق شدن می‌کند، اما عیسی او را نجات می‌دهد.

بعدها، عیسی دوباره به هزاران نفر غذا می‌دهد. این بار او با هفت نان و چند ماهی این کار را می‌کند. این بار هم غذای کافی برای همه فراهم می‌شود. آیا طرز مواظبت عیسی از مردم شگفت‌انگیز نیست‌؟ وقتی که او به عنوان پادشاه خدا حکومت کند، ما دیگر هیچ نگرانی نخواهیم داشت.

متی ۱۴:‏۱-‏۳۲؛ ۱۵:‏۲۹-‏۳۸؛ یوحنا ۶:‏۱-‏۲۱.

photo 2018 07 18 20 48 40

قطعا بسیاری از مردم متوجه شده است که با سیاره ما این است که چیزی اشتباه است. در همه ما می شنویم گزارش های رسانه ها در مورد بلایای طبیعی است. زلزله های بزرگ ، سیل ، آتشفشان ، آتش سوزی ، برف سنگین ، طوفانها و tornadoes یک اتفاق روزمره. همه جا ما از جنگ ، شورش خونین و اعتصابات را بشنود. مردم دیگر احساس می کنم بیش از حد کند است ، که تمام آنچه اتفاق می افتد در جهان است.

یک تکه بزرگ از سوختن روسیه و چین و دیگر کشورهای آسیایی زیر آب. آتشفشان Soptí در ایسلند جنوبی ، امریکا ، بزرگ زمین لرزه ، سیل و ریزش کوه. استرالیا ناگهان خود را در زیر آب و در نیوزیلند ، زلزله قوی در بر داشت. یکی دیگر از زلزله ، سیل و ریزش کوه در جنوب امریکا ، چین و زلزله بزرگ در ژاپن است. مرگ و میر گسترده ای از پرندگان و ماهی در اطراف جهان است. جهان با جنگ های بی معنی آشغال علیه تروریسم ، کشورهای عربی حرکت ضد شورش با ابعاد غول پیکر. مرگ هر روز از گرسنگی و بیماری ویرانگر تعداد بی شماری از مردم است. این فقط یک قسمت کوچکی از آنچه که می تواند در رسانه ها بیش از چند ماه گذشته پیدا شده است.

همچنین ، شما باید قطعا متوجه شده است که افزایش شدید نشان می دهد که وحی غیبی spiritistic چگونه در دنیا و در کلیسا. تعداد sightings بشقاب پرنده ها افزایش بیش از بسیاری از شهرستانها بزرگ در کشورهای مختلف. شما ممکن است پدیده های غیر قابل توضیح در آسمان به شکل مارپیچی و نشانه های نور برای جلوگیری از نزول مسیح دروغین Maitrea دیده می شود. بسیاری از مردم می شود توانایی های غیر قابل توضیح مانند پرواز ، یا شفا از راه دور.

عیسی شاگردان خود را در جزئیات گفت که چطور به ثبت نام فقط قبل از دوم خود را به آینده. همه شاگردان و ما را دیده اند ، این پیام را برای پایان تاریخ جهان خواندن کتاب مقدس است.

متی 24،4-8 -- مسیح آنها را پاسخ داد : "مراقب باشید که هیچ مردی شما را فریب می باید بسیاری به نام من آمده ، گفت :' من به عیسی مسیح و نباید فریب بسیاری از وقتی که می شنوید ، صدای جنگ و.. گزارش از جنگ ، نگاه شما به نگرانی نیست. باید می آیند ، اما هنوز به پایان خواهد رسید. ملت در مقابل ملت افزایش یابد ، و در مقابل پادشاهی بریتانیا ، و گریز از قحطی در مناطق مختلف و زلزله. همه این ها فقط بدو تولد درد.

لوقا 21،9-11 -- هنگامی که شما از جنگ و شورش می کنند ، وحشت نکنید. این باید انجام شود ، اما این پایان کار نبود. "بعد از آن او به آنها گفت :" ملت در مقابل ملت افزایش یابد ، و در مقابل پادشاهی بریتانیا. آنها خواهد شد زلزله بزرگ در نقاط مختلف وجود خواهد داشت قحطی و طاعون و وحشت می آیند و نشانه های بزرگ از بهشت ​​است.

چه اتفاق می افتد در سراسر جهان است عادی و نه همیشه در چنین مقیاس بزرگ است. فقط برخی از این آمار و خواندن پیدا کنید که بلایای طبیعی در حال افزایش است تا steeply. در سراسر جهان ، آشوب ، قحطی و بیماری. جهان overpopulated ، دیوانه و در درد گرفتار.

چه اتفاق می افتد در هر گوشه از جهان ، از آغاز تولد به عنوان درد در متی در 24 فصل آمده است.

بسیاری از افراد مذهبی که با آنها در تماس با من آمد می گویند که ورود زود هنگام از عیسی مسیح که ایمان آورده اند پدران و اجداد یا بزرگ پدربزرگ. Panicking از هر فاجعه طبیعی و انتظار اولیه به پایان جهان است. پس از گذشت سالها و جهان هنوز هم همان ، عیسی در هر نقطه. هیچ دلیلی برای وحشت وجود دارد می گوید : عیسی مسیح خواهد آمد ، اما نگرانی ما نیست.

فقط کمی فکر کردن در مورد آنچه در آن زندگی می کنند طول می کشد تا ایمان ما چیست؟ ما انتظار داریم که به زودی خداوند ما عیسی مسیح در راه هستند. حتی شاگردان اول معتقد بودند که عیسی مسیح در طول عمر خود برگردند. متعصب و گسترش انجیل به جهان است. پس پدران ما را و ایمان خود را متعصب زنده بود و صادق. آنها شکارچیان مردم را به مسیح ، انجیل به سرعت گسترش بود.

امروز ، عیسی هرگز انتظار می رود هر کس به خنده ، که عیسی مسیح جهان است هنوز هم همان خواهد شد و در. آنها می گویند صلح و امنیت ، چیزی اتفاق می افتد ، بلایای طبیعی و نا آرامی ها همیشه هستند. هر کس تنها در کار خود ، سرگرمی خود ، لذت ، از ظاهر خود علاقه مند است. صرفه جویی تا تبخیر لذت بردن شکم پرستی و زیاده روی. ما در انسان همکاران ما علاقه ای ندارند ، من شرمنده از ایمان من ، موعظه به امید جهان به عیسی ، فقط هفته ای یک بار ما را به این تصور کلیشه ای از مجلس برود. کلیساها ، تبدیل به یک باشگاه که در آن مردم به چت با دوستان ، ترتیب دادن معاملات و اغلب نگاهی به تئاتر است ، که البته ما است.

کتاب مقدس به ما می گوید که در روز گذشته scoffers خواهد آمد. دقیقا چگونه آن نوشته شده است اشتباه است ، ایمان از پدران ما و ما را با مسخره کردن و دل ما سرد سرد می شود. ما فکر می کنیم ما را برنده شده اید ، و باور است که به اندازه کافی برای رستگاری.

2 پیتر 3،3-4 -- اول ، می دانم که در روز گذشته scoffers خواهد آمد بر خلاف وجدان انسانی رفتار سلیقه خود ، گفت : "وعده آمدن او چیست پدران در حال حاضر فوت کرد و همه چیز را آن گونه که بود باقی مانده است از؟ ابتدای خلقت! "

1 تسالونیکیان 5،1-3 -- روز و ساعت شما لازم نیست برای نوشتن هر چیزی ، برادران من. خودتان به خوبی می دانم که آن روز از پروردگارشان به عنوان دزد در شب می آیند. هنگامی که مردم خواهند گفت : "صلح ایمنی" است به طور ناگهانی توسط سردرگمی ، شگفت زده تا زمانی که آنها بر درد باردار آمد ، و نخواهد نشت.

نوح کشتی بیش از 120 سال وارد شده ، استدلال می کنند که جهان را در فرم از فاجعه سیل آمده است. هر کس به او خندید و او را احمق و علاقه مندان برگزار شد. jeering ایمان خود کمی دارند و هنوز زندگی است. همانطور که در روز از نوح بودند ، بنابراین حتی در حال حاضر. ما باور نمی کنم که عیسی مسیح است که به زودی ، و حزن در هر یک از دیگر مسخره. شادی کردن تنها سرگرمی خود را ، ما فقط خودمان را.

لوقا 17،26-30 -- به عنوان روز پس از نوح ، پس باید هم پسر مرد روز : خوردن و نوشیدن ، ازدواج و دادن در ازدواج ، تا روز کشتی نوح وارد. سپس سیل آمد و همه آنها را نابود. به همین ترتیب ، روز لوط : آنها خوردند و نوشید ، خرید و فروش ، آنها کاشته و ساخته شده است ، اما در روزی که لوط از شهر سدوم رفت و آن را از آسمان آتش بارید برای نابود کردن همه آنها را ، و گوگرد. به همین ترتیب ، آن خواهد بود که روز وقتی پسر انسان ظاهر خواهد شد.

همانطور که در کتاب مقدس نوشته شده است ، به عنوان امروز در حال وقوع است. اعتقاد ما این است که از دست داده ، و ما به طور کامل به این دنیا مرتکب. ما سازش در مصالحه ، من غواصی به اعجوبههای ترسناکی و رذیلت از این جهان است. دقیقا همین وضعیت اخلاقی است در کتاب مقدس شرح داده شده ، مردم فراتر از خود نگاه کنند.

2 تیموتی 3،1-5 -- مطمئن شوید که در آخرین روزهای دوران سخت رخ خواهد داد. مردم تنها خود و پول خود را از عشق ، می boasters ، متکبر ، سوء استفاده ، نافرمان به والدین ، ​​ناسپاس ، نامقدس ، بی عاطفه ، سنگ دل ، slanderers ، بی بند و بار ، لجام گسیخته ، دشمن خوب است ، خائن ، بی پروایی ، مغرور ، عاشق ها به جای لذت بردن از دوستداران خدا. عمومی ، آنها مجسم تقوا است ، اما قدرت آن خواهد شد را تکذیب کرد. به نوبه خود از چنین دور.

بیایید نگاهی به اطراف جهان در throes از طبیعت شکستن. افزایش یافته است در بسیاری از messiahs نادرست ، پیامبران ، seers. جهان و دین با ارواح و روش یا فلسفه رمز وسر متصل می شود. موجب جنبش های مختلف است که اعلام آمدن عیسی مسیح ، استقرار اسرع وقت و استدلال. هستند بسیاری از پیشگویی های اشتباه در مورد پایان دنیا در سال 2012 در اوایل وجود دارد ، اینترنت و رسانه ها به معنای واقعی کلمه با این پدیده در افراد حساس و وحشت در هم آمیخته.

مطمئنا این همه تصادفی نمی باشد ، شیطان می داند که او را ترک کرده است هم کم است. رفتن به آخرین توهم خود را ، که همه ما را فریب و گمراه. آیا رفتن به بازتولید ، آمدن عیسی مسیح است. همه چیز کاملا آماده است ، تا خدا ، به او اجازه می دهد که به اثر کامل است.

متی 24.4 -- مسیح آنها را پاسخ داد : "مراقب باشید که هیچ مردی شما را فریب می باید بسیاری به نام من آمده ، گفت :' من به عیسی مسیح و باید بسیاری از فریب.

تسالونیکیان 2 2،3-12 -- اجازه ندهید که هر کسی فریب به هیچ وجه. که تا آن زمان می آید ، باید به دور از خدا تبدیل شده وجود دارد. آنها باید فاسد و ستمکار ، که مخالف و exalteth خود را بالاتر از همه کشف کنند که چه می گوید و آنچه را خدا پرستش. حل و فصل حتی در معبد خدا خواهد شد و خدا یابی! آیا شما به یاد داشته باشید که چگونه من به شما گفته که من هنوز با تو بود نه؟ می دانید چه چیزی او را مانع رتبهدهی نشده است -- ممکن است در واقع تا آن زمان رخ می دهد. راز این شرارت ، اما کار می کند ، فقط در انتظار آن را به ناپدید می شوند مانع است.

وقتی که او می یابد که ستمکار ، عیسی خداوند او را نفس دهان خود را کشتن ، از بین بردن درخشندگی خود را از آن راه است. ظهور از ستمکاران خواهد فعالیت شیطان ، همه قدرت های کاذب ، شگفتی ها و معجزه ها می شوند. با تمام حماقت است به فریب کسانی که می رویم به فاجعه ، چرا که او حقیقت را ، که می تواند صرفه جویی را دوست ندارد. بنابراین ، این مسئله را به توهم خدا به این باور نهفته است. به طوری که آنها محکوم به اعدام همه کسانی که ایمان آورده اند اما حقیقت لذتی است که در رسوایی بود.

اجازه بدهید به ما نمی شود فریب خورده ، آیا تاریخ پایان جهان مشخص نیست ، آیا رویدادهای جهان وحشت نمی کند و چه چیزی را انتظار دارند. این است وظیفه ما به نشستن خشمگینانه در روزنامه ، تلویزیون ، اینترنت ، چسبیده به امور جهان ، و وای بر ما که چه در انتظار. از کتاب مقدس ما می دانیم که باید این اتفاق می افتد که پیش بینی شده. وظیفه ما این است که برای آماده سازی ، پاک کردن خودمان را از لذت و زیاده روی ، به تمرکز بر عیسی مسیح و فروتن خودمان را در برابر خدا به عنوان هرگز همیشه قبل از.

تاریخ از این جهان در حال حاضر در پایان آن و آمدن خداوند ما عیسی مسیح بسیار نزدیک است. ما باید همچنان به وقت تلف کردن ، ما باید آماده و موعظه که پیام را به جهان است. ما باید از همه معاون و شرارت پاک ، به منظور آماده سازی ما به ساکن ، عیسی مسیح است. اجازه انجام توبه و طلب بخشایش ، فروتنی را امتحان کنید برای پیدا کردن و خواهش بخشش از همه گناه و درونی. فقط در آن صورت می تواند ما را در باران اواخر درگیر ، بیرون ریز از روح القدس به عنوان شاگردان در روز عید پنجاهه.

آمادگی اکنون تا آن زمان است. زمان به سرعت در حال اجرا کنید!

کتاب هوشع نبی 14،2-3 -- رفتن به اسرائیل ، خداوند خدای شما ، برای شما برای گناه خود کشته شدند. بازگشت به پروردگار آورد و کلمه ای از نماز : "همه گناه ما را ببخش و ما را قبول و مهربانی ما را ، چه آنها را گوساله ها به عنوان میوه از لب خود.

به عنوان مثال : سفید -- آماده شدن برای باران دوم

جنگ بزرگ بین شیطان و مسیح از آمدن به پایان : شیطان رتبه نیروهای آخرین به عمل در درام از تاریخ بشر است. 12.12 در وحی می گوید : "وای بر کسانی که در روی زمین و در دریا ماند چرا که شیطان تا به پایین به شما آمده است ، داشتن خشم بزرگ ، زیرا او می داند که او هم کمی پیتر 5.8 هوشیار باشید ، لازم است مراقب باشند چون دشمن خود شیطان به عنوان یک شیر خروشان ، walketh ، به دنبال که او ممکن است بلعیدن.

چه می گویم ، بیدار شدم به جای مانده از قوم خدا؟ من تو را دیدم هولناک ما در انتظار : شیطان و فرشتگان خود را جمع آوری تمام نیروهای در مقابل مردم از خدا. او می داند که اگر آنها برای مدتی خواب ، آن را در دست خود اوست ، و خود را تخریب خاصی است.

شیطان سعی خواهد کرد تا آنها را از ساخت برای آن روز آماده سازی را متوقف کند. همه چیز ترتیب به طوری که آنها منع راه ، با گنجینه های زمینی که تا به حال بسیاری از نگرانی های بزرگ که بارگذاری شده و قلب خود را با نگرانی از این زندگی ، و روز امتحان است که آنها را به عنوان دزد پربار شگفت زده شدند.

نیروهای شیطان را در حال تلاش برای منحرف کردن ذهن مردم از ارزش های ابدی. دشمن هدایت همه چیز با توجه به اهداف آن است. ذهن زنان و مردان شاغل سکولار کسب و کار ، ورزش و مد. ما باید با توجه به هزار و منافع پرداخت. بعضی چیزها نیاز به زمان و تحریک حس کنجکاوی ، اما حس را ندارد. ما باید تمام توجه و انرژی خود را به بهترین منافع وقف ، اگر چه ما اغلب نسبتا بی معنی چیزها می شود. ما احساس مسئولیت ، اگر ما به غذا به روح من برای حفظ زندگی معنوی و روحانی و تشویق او را.

انسان از طبیعت تمایل به دنبال نجوا از شیطان است و می تواند با موفقیت نه مقاومت در برابر دشمن وحشتناک. این فقط می تواند قدرت را از مسیح ، قهرمان بزرگ ، اگر آن را ساکن و به دنبال تمایلات خود را به دست آورید. شیطان وسوسه در حال آماده سازی خود را ، که مردم از خدا را در خود گذشته از حمله شناخته شده است.

"شیطان است ترس از چیزی به عنوان واقعیت است که مردم به خدا همه موانع را از راه گزارش که می توانید پور پروردگار از روح خود در او نیست."

photo 2018 06 28 18 11 25

مسيحي واقعي يعني چه؟؟
هیچ کس نمی تواند خودبخود مسیحی
 شود، هیچ کس نمی تواند کس دیگر را مسیحی کند تنها خدا میتواند!

کسی که خود را مسیحی میداند باید به روشنی تمام بداند مسیحی کیست تا از مسیحی بودن خود مطمئن شود. اکثر مردم فکر میکنند مسیحی کسی است که به مسیح ایمان دارد و زندگی او طبق موازین اخلاقی با کوشش در اطاعت از مفاد ده احکام در تورات و تعالیم اخلاقی عیسی مسیح در انجیل سپری میشود. البته زندگی یکی مسیحی واقعی باید چنین باشد. ولی تنها کوشش برای داشتن یک چنین زندگی، انسان را مسیحی نمی کند. بلکه بر طبق تعالیم کتاب مقدس، مسیحی کسی است که زندگی خود را کلأ تسلیم عیسی مسیح زنده نموده و تنها به او اعتماد می کند و نه بر اعمال نیک، مراسم مذهبی و زندگی موفق خود! در کلام میخوانیم: “چون به ثروت و توانایی خود تکیه کردیف پس هلاک خواهی شد” (ارمیا۴۸: ۷)

سوال- چگونه خود را تمامأ به عیسی مسیح تسلیم نمائیم؟ ابتدا باید این حقیقت اساسی کلام خدا را به درستی درک کنیم: “زیرا همه گناه کرده اند” رومیان ۳: ۲۳   و آن را به خود اختصاص دهیم و قبول کنیم که گناهکاریم و در پیشگاه عدل خداوندی محکوم می باشیم. آن وقت برای رهائی از زیر بار محکومیت به حقیقت دیگری از کلام خدا توجه نمائیم که چنین الهام شده استک

“بنابراینف چون به عیسی مسیح تعلق داریم، هیچ محکومیت و مجازاتی در انتظار ما نیست” (رومیان ۸: ۱)

عیسی مسیح این دو حقیقت تابناک انجیل را در یک آیه این چنین آشکارا بیان میکند:

“کسانی که به او (مسیح) ایمان نیاورند، از هم اکنون محکومند، چون به یگانه فرزند خدا ایمان نیاورده اند” (یوحنا۳: ۱۸)

بلی، مسیحی کسی است که ابتدا به وسیله روح القدس متوجه شده است که گناهکار است و در پیشگاه عدل خدا محکوم می باشد. آن وقت از کلام خدا دریافته است که عیسی مسیح از فیض بی کران خود، جان خود را برصلیب فدا کرد تا نجات خود را به او هدیه کند و او را از زیر بار محکومیت آزاد سازد. او با شنیدن این مژده “نجات عظیم” از کلام خدا، به عیسی میح ایمان آورده و با توبه و پشیمانی از گناهان خود، از خدا خواسته است گناه او را بیامرزد و روح القدس را در قلب او ساکن گرداند تا به هدایت و قدرت او، یعنی روح القدس بتواند زندگی خود را تمامأ تسلیم یگانه منجی و مولای خود عیسی مسیحی بنماید! باید دانست که این همه، تازه شروع زندگی روحانی یک مسیحی است. او در این حال نوزادی بیش نیست و احتیاج جسم او را فراهم کرده تا جسمأ سالم بماند و رشد کند، احتیاج روح او را نیز در کتاب مقدس که “ما را از هر جهت آماده و مجهز می سازد” (دوم تیموتاوس۳: ۱۶-۱۷) فراهم کرده است.

اخبار

ارتباط با ما

00000000

00000000

info@zandad.com

ارتباط با مسولان خبرگزاری

Template Design:Joomla