انسانهای پاک چون طلا و نقره در دستان خداوند

0
196

انسانهای پاک چون طلا و نقره در دستان خداوند

چند روزیست که گویی زبانه های جنگی در وجودم شعله ور شده است،گویی صدایی در وجودم نهیب میزند که چرا خداوند به دروغگو ها و خیانتکاران و ظالمان کمک میکند و چرا در بسیاری از اوقات ادمهای صادق و پاک بیشتر اسیب میبینند .
گویی آتش این جنگ قلبم را میسوزاند دل شکسته ام بسیار دل شکسته من با این مغز کوچک و فکر کوتاه نمیتوانم به حکمت این اتفاق عظیم پی ببرم و تنها میسوزم و در نبرد شگفت با وسوسه های شیطان از خداوند خدای خویش میخواهم که درهای حکمت و آرامش را بر اندیشه ام بگشاید و فرماندهی اندیشه ی مرا در این نبرد نابرابر بدست پرتوان خویش بگیرد..
راستی چرا اینطور سخت در آتش سختی ها و ناملایمات دنیا و زندگی میسوزم با اینکه همیشه تلاش کرده ام انسان صادق و مهربان و راستگویی باشم و چرا دیگرانی که علنا دروغ و نفاقشان را با چشمان خویش بارها و بارها دیده ام موفق و بی درد سر به موفقیت های روز افزون خویش میبالند؟؟؟
روزها در این افکار واحساسات متناقض دست وپا زدم گاهی احساسی در من میگفت تو هم باید مثل انها بشوی تا شاهد موفقیت های هر روز ه را درآغوش بکشی اما ندایی آن را خاموش میکرد که نه !!تو نباید به قیمت زیر پا گذاشتن خط های قرمز خداوند به خوشبختی فکر کنی..
خلاصه بحبوحه ی تلخی بود ومن هرلحظه برای برنده شدن خداوند در برابر شیطان در این کارزار سخت در وجودم به دعا نشسته بودم و از خداوند پاسخی میخواستم تا قلب واندیشه ی بیتابم را آرام سازد و جواب شایسته ی برای این همه سوال باشد..
یک روز بطور خیلی تصادفی با این ایه از کتاب مقدس برخوردم:

در باب سوم فراز 3 کتاب ملاکی نبی که آخرین سفر از اسفار عهد عتیق است آمده:
“و مثل قالب گر و مصفی کننده ی نقره خواهد نشست و بنی لاوی را طاهر ساخته ایشان را مانند طلا و نقره مصفی خواهد گردانید”

وقتی طرز کار نقره کار یا “قالب گری نقره” را تماشا کنیم، می بینیم که او قطعه‌ای نقره را روی آتش گرفته و می گذارد کاملاً داغ شود. برای پالایش نقره لازم است آن را در وسط شعله، جایی که داغتر از همه جاست، نگه دارند تا همه ناخالصی‌های آن سوخته و از بین برود.

آیا ما نیز در چنین نقطه داغی نگه داشته می‌شویم؟ (این همان بحبوحه مشکلات و سختی ها و اوج مشقات و رنجهاست؟) بعد دوباره به این فراز که می گوید: «او در جایگاه پالاینده و خالص کننده نقره خواهد نشست» فکر کنید. از نقره‌کار پرسیده شد آیا واقعاً در تمام مدتی که نقره در حال خلوص یافتن است، او باید آنجا جلوی آتش بنشیند؟
او جواب داد: بله، نه تنها باید آنجا بنشیند و قطعه نقره را نگهدارد بلکه باید چشمانش را نیز تمام مدت به آن بدوزد. اگر در تمام آن مدت، لحظه‌ای نقره را رها کند، خراب خواهد شد.
پرسشگر از قالب گر نقره بعد پرسید: «از کجا می‌فهمی نقره کاملاً خالص شده است؟» اوخندید و گفت: «خوب، خیلی راحت است. هر وقت تصویر خودم را در آن ببینم.»
اگر امروز داغی آتش مشکلات و سختی های زندگی را احساس می‌کنی، به یاد داشته باش که خداوند چشم به تو دوخته و همچنان به تو خواهد نگریست تا تصویر خود را در تو ببیند
تفسیر این آیه برایم بسیار دلنشین ولذت بخش بود گویی ناگهان آبی بر شعله های سوال انگیز های فتنه برانگیزوجودم ریخته باشند خود را چون نقره ای با ارزش در دستان خداوندم یافتم که در آتش اوج مشکلات تماما بر من چشم دوخته است و مرا رها نکرده است .این من هستم که باید با از دست دادن ناخالصی های روح و جسمم هرچه زودتر پاک شوم و بتوانم آینه ای از تصویر جاودانه و مقدس او را در عالم نمایش داده و منعکس سازم..
خداوندا سپاسگزارم که قلب مرا چون گنجینه ای با ارزش از هرچه بدی و ناخالصی است مطهر ساختی و من با اندیشیدن به این واقعیت که تو در تمام لحظات بر من و رنج هایم برای رسیدن به جلای روح و قلبم چشم دوخته ای آرامشی چون رود در تک تک سلولهای وجودم روان گشته است که اینجا با تمام جان و دل خویش به درگاه ملکوتی تو آمده و تو راسپاس میگویم🙏
دوستت دارم خداوندم🙏
و بسیار سپاسگزارم که رهایم نکرده ای🙏🙏وهمواره در کنار من هستی
عرفان زبرجدی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید