آرامش در سختی ها

0
142

آرامش در سختی ها
رومیان ۸: ۳۵ – ۳۹
۳۵ بنابراین ، چه اتفاقی ممکن است سبب شود که مسیح دیگر ما را محبت نکند؟ زمانی که ناراحتی و مصیبتی پیش می آید، و یا سختی و جفایی روی می دهد، آیا علت آن اینست که مسیح دیگر ما را دوست ندارد؟ و یا زمانی که در گرسنگی و تنگدستی هستیم و یا با خطر و مرگ روبرو می شویم ، آیا اینها نشان دهنده اینست که خدا ما را ترک گفته است ؟ ۳۶ هرگز! زیرا کتاب آسمانی می فرماید که ما باید آماده باشیم تا بخاطر خدا هر آن با مرگ روبرو شویم . ما همچون گوسفندانی هستیم که برای سر بریدن می برند. ۳۷ اما با وجود تمام اینها، پیروزی کامل و قطعی همواره از آن ماست ! چگونه ؟ به یاری عیسی مسیح که آنقدر ما را محبت کرد که جانش را در راه ما فدا ساخت ! ۳۸ زیرا من یقین می دانم که هیچ چیز نمی تواند محبت مسیح را از ما باز دارد. نه مرگ ،نه زندگی ، نه فرشتگان و نه قدرتهای جهنم ، هیچیک قدرت چنین کاری را ندارند. حوادث امروز و نگرانیهای فردا نیز قادر نیستند خللی در این محبت وارد کنند. ۳۹ در اوج آسمان و در عمق اقیانوسها، هیچ موجودی نمی تواند ما را از محبت خدا که در مرگ فداکارانه خداوند ما عیسی مسیح آشکار شده ، محروم سازد. آمین!
زندگی و شرایطی که هر کدام از ما در آن زندگی می‌‌کنیم، دائماً در حال تغییره.
در طی طریق مسیر روزهای زندگی، در حالی که در هر روز با مسائل و چالش‌های خاص همان روز در کلنجار هستیم، در خود می‌‌اندیشیم، اگر بر چالش‌های امروز پیروز شوم، دیگر همه چیزِ زندگی من روبراه خواه بود.
اما به محض این که مشکلات و چالش‌های آن روزمان را به طریقی حل و بر طرف می‌‌کنیم، چالش‌ها و مشکلات جدیدی بوجود می‌‌آیند.
این بغرنجِ روبرو شدن با چالش و حل مشکلات دائمی، تنها مختص به زندگی‌های فردی ما نیست.
در واقع همهٔ جهان در کّل با این تغییر دائم و بغرنج‌های بس پیچده تر هر روزه در گیر است.
برای مثال، شرایط اقتصاد جهانی گاهی آنچنان سریع تغییر می‌‌کند که زندگی میلیاردها انسان را به شدت تحت الشعأ اثرات منفی خودش قرار می‌‌دهد.
یا مثلا، قیمت مواد نفتی و پتروشیمی و همینطور مواد اولیهٔ خوراکی به حدی سریع بالا می‌‌روند که باز زندگی میلیونها انسان را در سراسر جهان به شدت تحت تأثیر قرار می‌‌دهد.
از عوامل دیگری که زندگی و محیط ما را به شدت و سریعا تغییر می‌‌دهند، برخوردهای گروه‌های اجتماعی، سیاسی و مذهبی جامعه‌های ماست.
این فرقی نمی کند که ما در کجای این جهان زندگی می‌‌کنیم.
از آنجایی که ما در یک دنیای سقوط کرده به خاطر گناه و عصیان بشر زندگی می‌‌کنیم، وجود بیماری، جنگ، قحطی، بی‌ عفتی، قصاوت، اجحاف و تعرض انسانها نسبت به یکدیگر، امری عادی واقعی شده که همهٔ ما روزانه شاهد آنها هستیم.
این فجایعِ زندگی از تعادل خارج شدهٔ انسانها در سرا سر جهان به حدی تکراری شده اند که دیگر ما را به تعجب هم نمی اندازند.
آنقدر شرایط محیط ‌های زندگی ما بدین منوال گذشته که، دیگر باید این حقیقت تلخ را بپذیریم که زندگی هیچ انسانی در طول عمرش، هرگز بدون روبرویی با چالش ها، مصیبتها و مشقت هایی نخواهد بود.
بله، زندگی هیچ انسانی در هیچ کجای این دنیا کاملاً مصون از تجربه سختیها نیست!
در جاهای مختلف دنیا، مشکلات از بین نمی روند بلکه شکلشان تغییر می‌‌کند.
با اشاره به این حقیقت نا خوشایند، مایلم تا حقیقت به مراتب << خوشایند تری>> را خدمت شما معرفی کنم.
عزیزان، لطفا دقت بفرمایید.
پذیرش این حقیقت تلخ که چالش‌ها و مشکلات – در همه جا – همیشه – در زندگی همه – وجود خواهند داشت، به این معنا نیست که برای ما ایمانداران به مسیح راه نجات و پیروزی وجود ندارد!
ما ایمانداران به عیسی مسیح، پدر آسمانی داریم که قادر مطلق، دانای مطلق و همیشه در همه جا حاضره.
او همیشه – در همه جا و به طور کامل، تمام اوضاع و شرایط این دنیا و زندگی‌های ما را با همهٔ پیچیدگی‌ها و بالا و پائین هاش در نظارت و کنترل کامل خود دارد!
چگونگی زندگی هیچ کدام از ما حتی برای لحظه‌ای از کنترل و ارادهٔ خداوند خارچ نشده و نخواهد شد.
خداوند توسط روح مقدسش، روح القدس همواره با ماست تا ما را مانند فرزندی عزیز از میان همهٔ شرایط دشوار در این دنیای پر گناه و سقوط کرده هدایت فرماید و به مقصدی که برای زندگی‌هایمان منظور داشته است برساند.
بله دوستان، اگر چه ما هم مثل همهٔ انسانهای دیگر در این دنیای پر مشقت زندگی می‌‌کنیم، ولی‌ ما ایمانداران به عیسی مسیح، از هدایت، حمایت و همراهی خالق این دنیا و کنترل کننده آن بر خورداریم.
کلام خدا این اطمینان را به ما می‌‌دهد .
در مزمور ۲۳در کلام خدا می‌‌خوانیم که:
۱ خداوند شبان‌ من‌ است‌؛ محتاج‌ به‌ هیچ‌چیز نخواهم‌ بود. ۲ در مرتعهای‌ سبز مرا می‌خواباند، بسوی‌ آبهای‌ آرام‌ هدایتم‌ می‌كند ۳ و جان‌ مرا تازه‌ می‌سازد. او بخاطر نام‌ پرشكوه‌ خود مرا به‌ راه‌ راست‌ رهبری‌ می‌كند.

۴ حتی‌ اگر از دره‌ تاریك‌ مرگ‌ نیز عبور كنم‌، نخواهم‌ ترسید، زیرا تو، ای‌ شبان‌ من‌، با من‌ هستی‌! عصا و چوبدستی‌ تو به‌ من‌ قوت‌ قلب‌ می‌بخشد. ۵ در برابر چشمان‌ دشمنانم‌ سفره‌ای‌ برای‌ من‌ می‌گسترانی‌، از من‌ همچون‌ مهمانی‌ عزیز پذیرایی‌ می‌كنی‌ و جامم‌ را لبریز می‌سازی‌. ۶ اطمینان‌ دارم‌ كه‌ در طول‌ عمر خود، نیكویی‌ و رحمت‌ تو، ای‌ خداوند، همراه‌ من‌ خواهد بود و من‌ تا ابد در خانه‌ تو ساكن‌ خواهم‌ شد. آمین
بله عزیزان، خداوند – پدر آسمانی ما ایمانداران به عیسی مسیح، شبان نیکویی است که همواره از گله خود به خوبی محافظت می‌‌نماید.
عیسی مسیح نیز در انجیل یوحنا ۱۴: ۱۸
به ما قول دلگرم کننده‌ای داده است.
عیسی مسیح می‌‌فرماید:۱۸ ”در طوفانهای زندگی ، شما را یتیم و بی سرپرست نخواهم گذاشت و به کمک شما خواهم آمد. آمین!
دوستان، عیسی مسیح به این قول خود عمل نمود.
او روح القدس را به این جهان فرستاد تا در ایمانداران به او مانده و در طول مسیر زندگیشان همیشه با آنها باشد.
روح القدس در ما، همانند عایقی کاملاً قابل اعتماد، ما را در بر گرفته تا در مواجهه با حملات نیروهای شیطان، وسوسه‌های انسانی، چالش‌ها و مشکلات هر روزه‌ زندگی یاری نموده و هدایتمان فرماید.
در نامهٔ خود به رومیان، پولس رسول در۸: ۱۶ ایمانداران به عیسی مسیح را فرزندان خدا معرفی نموده است.
رومیان ۸: ۱۶“ زیرا روح خدا در عمق وجود ما، به ما می گوید که ما فرزندان خدا هستیم .”
با توجه به این آموزه‌های کلام خدا، در اینجا لازمه تا یک نکته بسیار حیاتی را خیلی واضح عرض کنم.
و آن این که؛ “هدایت، حمایت، و همراهی روح القدس فقط برای کسانی است که به عیسی مسیح به عنوان خداوند و منجی خود ایمانِ قلبی کامل دارند!”
روح القدس حتی در تاریک‌ترین و دشوار‌ترین روزهای زندگی در کنار ماست.
دوست من، آیا شما به عیسی مسیح به عنوان خداوند و منجی خود ایمان قلبی کامل دارید؟
اگر جواب شما بله می‌‌باشد، مطمئن باشید که روح القدس در شماست.
شما در هیچ کجای این دنیا، در هیچ لحظه‌ای در هیچ شرایطی تنها نیستید!
جلال بر نام خدأیی که همواره ما را دوست دارد و هرگز ترکمان نمی کند.

نقل از کانال تلگرامی کلیسای متحد فارس

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید